Zagrożenia w sieci

25 lutego uczniowie klasy VI wzięli udział w zajęciach z panią policjant na temat zdrowego stylu życia i zagrożeń w sieci. Podczas spotkania poruszone zostały tematy dotyczące udostępniania wizerunku na portalach społecznościowych, hejtu i anonimowości w sieci oraz mowy nienawiści. Młodzież dyskutowała również na temat uzależnień od narkotyków, napojów energetycznych, papierosów oraz alkoholu. Na zajęciach uczniowie obejrzeli również film pt. Fonoholizm”, podczas którego dowiedzieli się co oznacza to słowo i jak niebezpieczne może być nadużywanie telefonu komórkowego. Pani policjant poinformowała również uczniów o przepisach prawa dotyczących osób nieletnich i konsekwencjach wynikających z ich nieprzestrzegania.