Witaj na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

Zmagania z językiem polskim

W dniach od 19 do 21 lutego w naszej szkole miały miejsce trzydniowe zmagania z językiem polskim, których pomysłodawczyniami oraz głównymi organizatorkami były nauczycielki języka polskiego- p. Agnieszka Pankau oraz p. Gabriela Otto.
Trójbój rozpoczął się od konkursu indywidualnego pt. ŁAMAŃCE JĘZYKOWE, tego samego dnia odbył się także konkurs ortograficzny. Drugiego dnia reprezentanci każdej klasy pisali krótkie opowiadania lub bajkę, w których mieli użyć jak najwięcej słów z wylosowanymi przez siebie głoskami. Środa była także dniem pięknego czytania. Na ostatniej lekcji ochotnicy zmierzyli się z tekstami literatury pięknej i wzięli udział w KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA. Czwartek upłynął pod hasłem podsumowań. Na trzeciej godzinie lekcyjnej odbył się konkurs kasowy pod nazwą „Językowy zawrót głowy”, w którym przedstawiciele poszczególnych klas musieli wykazać się szeroką wiedzą na temat języka polskiego. W tym dniu także zostały ogłoszone wyniki konkursu na najpiękniejszy plakat promujący czytelnictwo, a także ten, który negował używanie wulgaryzmów.
Zabawy językiem polskim okazały się świetnie spędzonym czasem nie tylko dla tych starszych uczniów, ale udział w nich chętnie brali również ci najmłodsi.

Autor: Agnieszka Pankau

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.
2_sp
Skip to content