Przyjaciel do Pary

W ramach Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych uczniowie klasy 1 zaprosili do szkoły zaprzyjaźnionych uczniów wraz z wychowawcami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koszalinie na wspólną lekcję o tolerancji. Celem spotkania było pokazanie, że każdy z nas ma równe prawa do udziału w życiu społecznym. Bariery i ograniczenia utrudniające swobodne funkcjonowanie nie są wynikiem niepełnosprawności, a jedynie wyzwaniem dla otaczającej nas rzeczywistości. Wspólnie spędzony dzień był pełen wrażeń, pozytywnych emocji, dobrych doświadczeń oraz wspaniałą okazją do sprawdzenia jak wiele nas łączy np. ulubiony kolor, imię, smak lodów czy ulubione zabawy itp. Każdy z nas jest częścią społeczności, wspólnoty, która kształtuje się i rozwija dzięki naszym unikalnym cechom. Warto o tym pamiętać.

Pozornie zwykła lekcja zaowocowała, pojawiła się chęć poznawania kolejnych ciekawych osób. Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy, dziękujemy za praktyczną lekcję o tolerancji. Do zobaczenia.