Dzień dyni

,,Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam!”- słowami tej piosenki dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły ,,Święto Dyni”. Każdy z przedszkolaków przyszedł ubrany na pomarańczowo, co w połączeniu z jesienną dekoracją stworzyło wspaniały nastrój w sali. Wśród atrakcji jakie czekały na dzieci, były konkurencje sportowe: turlanie dyni, slalom z dynią i skoki przez dynię. Ponadto dzieci dokładnie badały dynię pod względem koloru, ciężaru, kształtu oraz wyglądu zewnętrznego i wewnętrznego. Najsmaczniejszym akcentem świętowania był poczęstunek w postaci ,,dyniowych” babeczek. Natomiast twórczym działaniem było wykonanie dyni z gazety i krepiny. Na zakończenie dzieci wykonały ,,dyniową” pracę plastyczną, którą mogły wziąć do domu.