Witaj na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

Konkurs Gminny „Szopka Bożonarodzeniowa”

W grudniu uczniowie naszej szkoły przystąpili do IX Konkursu Gminnego na Szopkę Bożonarodzeniową. Szopka bożonarodzeniowa, którą wykonali uczniowie szkoły podstawowej w Świeszynie, jest wyobrażeniem stajni Pana Jezusa (jaskini, groty). Uczniowie wykonali pracę z materiałów recyklingowych oraz starą tradycyjną techniką lepienia w glinie, sięgającą swoją tradycją dwóch tysięcy lat wstecz. Figurki powstały z gliny wypalonej w piecu i wykonywali je różni uczniowie, stąd też różna technika i wizualizacja prezentowanych postaci. Praca powstawała przez okres około trzech miesięcy i nawiązuje w swoim wyrazie artystycznym do scenerii krajobrazu i cech charakterystycznych dla architektury Ziemi Świętej położonej na obrzeżach Jerozolimy — miejscowości Betlejem.

Uczniowie pracowali na lekcjach plastyki z ogromnym zapałem i wielkim zaangażowaniem nie tylko manualnym, ale i emocjonalnym wkładając w wykonanie szkolnej szopki  całe swoje serce, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia podczas  obrad jury. Nauczyciel plastyki Anna Zaręba.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.
2_sp
Skip to content