Konkurs Gminny „Szopka Bożonarodzeniowa”

W grudniu uczniowie naszej szkoły przystąpili do IX Konkursu Gminnego na Szopkę Bożonarodzeniową. Szopka bożonarodzeniowa, którą wykonali uczniowie szkoły podstawowej w Świeszynie, jest wyobrażeniem stajni Pana Jezusa (jaskini, groty). Uczniowie wykonali pracę z materiałów recyklingowych oraz starą tradycyjną techniką lepienia w glinie, sięgającą swoją tradycją dwóch tysięcy lat wstecz. Figurki powstały z gliny wypalonej w piecu i wykonywali je różni uczniowie, stąd też różna technika i wizualizacja prezentowanych postaci. Praca powstawała przez okres około trzech miesięcy i nawiązuje w swoim wyrazie artystycznym do scenerii krajobrazu i cech charakterystycznych dla architektury Ziemi Świętej położonej na obrzeżach Jerozolimy — miejscowości Betlejem.

Uczniowie pracowali na lekcjach plastyki z ogromnym zapałem i wielkim zaangażowaniem nie tylko manualnym, ale i emocjonalnym wkładając w wykonanie szkolnej szopki  całe swoje serce, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia podczas  obrad jury. Nauczyciel plastyki Anna Zaręba.