Apel świąteczny

Grudzień to miesiąc, w którym rozpoczynają się przygotowania świąteczne w naszych domach, ale nie tylko. 21 grudnia – w ostatnim dniu, w tym roku pobytu w szkole – odbył się uroczysty apel. Cała społeczność szkolna przygotowywała się do tego dnia odpowiednio wcześniej. Powstał łańcuch dobrych życzeń, w salach pojawiły się piękne dekoracje przygotowane z rodzicami, przystrojone choinki i stroiki, a w tle usłyszeć można było wesołe kolędowanie uczniów. Na stołach, w klasach dzieci i uczniów, zauważyć można było mnóstwo dobroci przyniesionych przez rodziców w postaci pysznych potraw, zdrowych przekąsek i owoców. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas 1-3 przygotowały dla zaproszonych gości piękne jasełka. Głównym gospodarzem świątecznego apelu byli uczniowie klasy 2, którzy wspaniale zaprezentowali się pod względem artystycznym, muzycznym i aktorskim. Wszyscy zebrani byli pod wielkim wrażeniem.

Zwieńczeniem apelu było złożenie życzeń przez zaproszonych gości Sekretarz Gminy Świeszyno panią Izabellę Karlińską- Ćwiękę, Przewodniczącego Rady Gminy pana Bogdana Korygę, Dyrektora Centrum Kultury w Świeszynie pana Marka Brzostko, Dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej panią Magdalenę Matysek, księdza Roberta Górskiego oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Świeszynie panią Joannę Remplewicz. Gościem uroczystości szkolnej był również Przewodniczący Rady Rodziców pan Paweł Kuczyński oraz pani Danuta Polechońska z Koła Gospodyń „Marysieńki”. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za obecność oraz przyczynienie się do tego, że ten dzień był w iście świątecznym nastroju.

Czas spędzony w szkole jest tylko małą namiastką świątecznego spotkania z rodziną i bliskimi, ale bardzo cieszymy się, że możemy go przeżywać wspólnie z uczniami.

oznorMB