Witaj na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

Apel świąteczny

Grudzień to miesiąc, w którym rozpoczynają się przygotowania świąteczne w naszych domach, ale nie tylko. 21 grudnia – w ostatnim dniu, w tym roku pobytu w szkole – odbył się uroczysty apel. Cała społeczność szkolna przygotowywała się do tego dnia odpowiednio wcześniej. Powstał łańcuch dobrych życzeń, w salach pojawiły się piękne dekoracje przygotowane z rodzicami, przystrojone choinki i stroiki, a w tle usłyszeć można było wesołe kolędowanie uczniów. Na stołach, w klasach dzieci i uczniów, zauważyć można było mnóstwo dobroci przyniesionych przez rodziców w postaci pysznych potraw, zdrowych przekąsek i owoców. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas 1-3 przygotowały dla zaproszonych gości piękne jasełka. Głównym gospodarzem świątecznego apelu byli uczniowie klasy 2, którzy wspaniale zaprezentowali się pod względem artystycznym, muzycznym i aktorskim. Wszyscy zebrani byli pod wielkim wrażeniem.

Zwieńczeniem apelu było złożenie życzeń przez zaproszonych gości Sekretarz Gminy Świeszyno panią Izabellę Karlińską- Ćwiękę, Przewodniczącego Rady Gminy pana Bogdana Korygę, Dyrektora Centrum Kultury w Świeszynie pana Marka Brzostko, Dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej panią Magdalenę Matysek, księdza Roberta Górskiego oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Świeszynie panią Joannę Remplewicz. Gościem uroczystości szkolnej był również Przewodniczący Rady Rodziców pan Paweł Kuczyński oraz pani Danuta Polechońska z Koła Gospodyń „Marysieńki”. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za obecność oraz przyczynienie się do tego, że ten dzień był w iście świątecznym nastroju.

Czas spędzony w szkole jest tylko małą namiastką świątecznego spotkania z rodziną i bliskimi, ale bardzo cieszymy się, że możemy go przeżywać wspólnie z uczniami.

oznorMB
The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.
2_sp
Skip to content