Eko(logiczne) gry

Dnia 22 marca uczniowie klasy III wzięli udział w projekcie „Zgrane Świeszyno” w Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Świeszynie. Ekologiczne gry planszowe wykonane zostały z udostępnionych przez bibliotekę materiałów. Uczniowie potrzebowali krótkiej chwili do zastanowienia, następnie przeszli do działania. Szybko powstały zespoły 2, 3 i 4-osobowe, które wykorzystując swoją pomysłowość, kreatywność i zdolność manualną stworzyły wyjątkowe gry planszowe. Dobra współpraca, wzajemna pomoc i sprawna komunikacja uczniów, dała piękne efekty. Wszystkie powstałe gry są fantastyczne. Do końca dnia, ekologiczne rozgrywki pochłonęły całą uwagę uczniów, a emocje jakie im towarzyszyły, były większe niż przy meczach na stadionie.

Nic nie napełni dumy bardziej jak samodzielność, możliwość podejmowania własnych działań i obserwowanie rezultatów swojej ciężkiej pracy.