,,Herbatka dla Seniora” – podsumowanie akcji

Nadszedł czas podsumowania akcji „Herbatka dla Seniora” zorganizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu, podczas której zebrane zostały produkty, takie jak: herbaty, kawy, ciastka, wafelki, pierniki oraz czekolady.

Celem zbiórki było kształtowanie wrażliwości wśród dzieci i młodzieży, empatyczny stosunek do osób starszych, a także zaangażowanie lokalnej społeczności do wspólnego działania na rzecz osób starszych. Dziękujemy wszystkim dzieciom z oddziałów przedszkolnych, uczniom klas młodszych i starszych, rodzicom naszych uczniów oraz wszystkim pracownikom szkoły za wsparcie inicjatywy. Szczególne podziękowania kierujemy do pracowników Urzędu Gminy w Świeszynie, Centrum Kultury i Biblioteki   w Świeszynie za włączenie się do akcji oraz udostępnienie miejsca na produkty. Dziękujemy również za współpracę Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, który pomógł nam zlokalizować seniorów z naszej gminy.

Wolontariusze, wraz ze swoimi opiekunkami Szkolnego Koła Wolontariatu, przygotowali aż 50 paczek. Zostały one dostarczone przez naszych wolontariuszy w okolicy Świąt Bożego Narodzenia, by wspomniane produkty mogły zagrzać serca i osłodzić zimowe wieczory.

Pamiętajmy, że uczenie dzieci od najmłodszych lat życzliwości i dzielenia się  z potrzebującymi,  kształtuje ich wrażliwość.

Opracowały:

Anna Kurłowicz i Dorota Falko