Kartka dla żołnierzy

W całej Polsce trwa akcja „Murem za polskim mundurem”, która jest wyrazem wsparcia dla żołnierzy i funkcjonariuszy pełniących służbę na terenach przygranicznych. Uczniowie naszej szkoły udowodnili, że polski naród stoi murem za polskim mundurem. Z wychowawcami oraz nauczycielem plastyki wykonali 66 przepięknych kartek, które na początku grudnia trafiły bezpośrednio do rąk żołnierzy stacjonujących przy granicy z Białorusią. Dzieci z klas młodszych postawiły na przeurocze, chwytające za serce rysunki. Starsze klasy wykonały pamiątkowe kartki, które wypełnione zostały ciepłymi i optymistycznymi życzeniami: zdrowia, bezpiecznej służby oraz szybkiego powrotu do domu. Było też mnóstwo słów z wyrazami podziwu i podziękowania. Żołnierze realizują swoje obowiązki i taki z pozoru drobny gest, daje im poczucie, że mają wsparcie w tym, co robią, czują się silniejsi. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję!

Autor: Dorota Falko