Turniej Speedcubingowy

7 kwietnia w naszej szkole odbył się Speedcubing turniej w układaniu kostki Rubika na czas. Speedcubing to ciesząca się niesłabnącą popularnością dyscyplina polegająca na jak najszybszym ułożeniu kostki Rubika. Kostka Rubika to zabawka logiczna wynaleziona przez Węgra Ernő Rubika w 1974 roku. Zabawa kostką polega na takim ułożeniu kwadratów, aby na każdej ścianie wszystkie posiadały jeden kolor.  Udział w turnieju wzięli gracze klas 4-8. Kostka Rubika jest znana na całym świecie. Są różne jej odmiany: 3×3, 4×4, 2×2, w kształcie ostrosłupa itd. W naszym turnieju uczniowie układali tradycyjną kostkę 3×3 na czas.

Nagrodzonych zostało 5 najlepszych uczestników turnieju:

I MIEJSCE: Nina Rybarczyk kl. VIII

II MIEJSCE: Rafał Rybarczyk kl. IV