Witaj na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

„Wkręcamy się na pomaganie”

W dniu dzisiejszym, pewien Superbohater w czerwonej pelerynie i szerokim uśmiechem, spotkał się z dziećmi z oddziałów przedszkolnych, uczniami oraz wolontariuszami, aby porozmawiać na tematy ważne i potrzebne. Pierwszy z nich to pomaganie innym, drugi z kolei to zadbania o nasze środowisko.

Mowa tu o nakrętkach, które po zużyciu opakowania stają się dla wszystkich bezużyteczne. Jak się okazuje, tylko pozornie. Akcja zbierania nakrętek to jedna z popularnych form niesienia pomocy innym. Pozwala pokryć koszty związane np. z leczeniem, zakupem sprzętu medycznego czy wyjazdem rehabilitacyjnym. Zbieranie nakrętek ma sens i jak sami uczniowie powiedzieli, przy okazji ograniczamy zanieczyszczenie środowiska.

Nasza szkoła z przyjemnością „Wkręca się na pomaganie”, bo wie, że to ważny i słuszny cel. Zdrowie jest dla wszystkich najważniejsze, dlatego w myśl tej zasady, będziemy wspierali pewnego małego i dzielnego chłopca – Jasia.

Każdy może zostać Superbohaterem, na początek wystarczą proste rzeczy.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.
2_sp
Skip to content