„Wkręcamy się na pomaganie”

W dniu dzisiejszym, pewien Superbohater w czerwonej pelerynie i szerokim uśmiechem, spotkał się z dziećmi z oddziałów przedszkolnych, uczniami oraz wolontariuszami, aby porozmawiać na tematy ważne i potrzebne. Pierwszy z nich to pomaganie innym, drugi z kolei to zadbania o nasze środowisko.

Mowa tu o nakrętkach, które po zużyciu opakowania stają się dla wszystkich bezużyteczne. Jak się okazuje, tylko pozornie. Akcja zbierania nakrętek to jedna z popularnych form niesienia pomocy innym. Pozwala pokryć koszty związane np. z leczeniem, zakupem sprzętu medycznego czy wyjazdem rehabilitacyjnym. Zbieranie nakrętek ma sens i jak sami uczniowie powiedzieli, przy okazji ograniczamy zanieczyszczenie środowiska.

Nasza szkoła z przyjemnością „Wkręca się na pomaganie”, bo wie, że to ważny i słuszny cel. Zdrowie jest dla wszystkich najważniejsze, dlatego w myśl tej zasady, będziemy wspierali pewnego małego i dzielnego chłopca – Jasia.

Każdy może zostać Superbohaterem, na początek wystarczą proste rzeczy.