Wycieczka do Doliny Fantazji

Październik to zdecydowanie jeden z ostatnich miesięcy w tym półroczu, kiedy możemy pozwolić sobie na wycieczkę na świeżym powietrzu. Klasy trzecie wybrały się do Doliny Fantazji w Sierakowie Sławieńskim. Po przyjeździe dzieci bawiły się na placu zabaw, a następnie zostały podzielone na drużyny i wyruszyły szlakiem czarownic. W drodze przez las, czekała na nich moc atrakcji. Młodzi turyści spotkali mówiące drzewo, które sprawdzało ich wiedzę na temat grzybów. Zza zarośli wyskoczył też stwór z rogami, który pozwolił dzieciom iść w dalszą drogę po ułożeniu tangramu i znalezieniu pięciu kluczy. Następnie dzieci trafiły na podwórko złej czarownicy, która gotowała w kotle zupę z kości. Jednak okazało się, że wcale nie była taka zła, bo pozwoliła dzieciom skryć się przed deszczem w swojej chatce. Na zmęczonych wędrowników czekała pyszna i ciepła zupa oraz kiełbaski z ogniska. Po odpoczynku dzieci brały udział w atrakcjach przygotowanych na świeżym powietrzu. Na zakończenie każdy z uczestników wycieczki zrobił swój własny podpłomyk, który zjadł ze smakiem. Mimo złej pogody, dzieci oraz ich wychowawczynie i opiekunki bawiły się znakomicie.