Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. To największe święto ekologiczne. Bierze w nim udział ponad 190 państw. W Polsce obchodzony jest od 1990 roku. Odbywa się podczas niego wiele akcji promujących dbanie o środowisko. Należą do nich m.in. sprzątanie świata. Co ważne, do akcji ekologicznych włączają się wtedy nie tylko dorośli, ale również najmłodsi. Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych wraz z wychowawczyniami wzięły udział w sprzątaniu okolic szkoły. Zostały również przeprowadzone zajęcia na temat segregacji odpadów oraz recyklingu. Podczas popołudniowych zabaw z panią Dorotą Falko utrwaliły swoje wiadomości o Ziemi i wykonały nietypowego robota. Robot powstał ze „śmieci”- pudełek, butelek, papierów i nakrętek. Dzieci ochoczo łączyły kolejne elementy, a także wymyślały, co innego mogłoby z nich powstać. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą i kreatywnością. Zasługują na miano małego ekologa! Uczniowie klasy pierwszej i trzeciej również pamiętali  o tym szczególnym dniu. W obu klasach odbyły się pogadanki dotyczące  kształtowania aktywnej postawy wobec środowiska, wrażliwości, szacunku i odpowiedzialności za jego stan, dostrzegania potrzeb recyklingu i segregacji odpadów. Trzecioklasiści obejrzeli także prezentację dotyczącą naszej planety. Wykazali się umiejętnością segregowania odpadów. Podsumowaniem działań było wykonanie plakatów. Z okazji Dnia Ziemi na lekcjach plastyki online klasy 4-7 wykonały plakaty o tematyce związanej z ochroną naszej planety. Uczniowie uświadomili sobie jakie są źródła zagrożeń dla środowiska naturalnego oraz jak nasze zachowanie może wpłynąć na jego stan.