„Bezpieczeństwo dzieci w gospodarstwie rolnym i na wsi”

Dnia 4.04.2024r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicielki oddziału KRUS w Koszalinie, które przeprowadziły ciekawą prelekcję na temat bezpieczeństwa na wsi. Celem prelekcji było ukazanie bezpieczeństwa podczas prac na wsi. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób należy bezpiecznie stosować środki ochrony roślin, jak postępować w razie niebezpieczeństwa oraz jaki ubiór powinna posiadać osoba stosująca niebezpieczne środki. Przekazały w jaki sposób należy obchodzić się ze zwierzętami na wsi. Na zakończenie spotkania uczniowie rozwiązały krzyżówkę dotyczącą bezpieczeństwa oraz przypomniały wszystkie zagrożenia w pracy na wsi. Następnie prowadzące spotkanie zebrały prace uczniów , którzy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym, którego hasło przewodnie brzmiało: „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.