„Ogólnopolski Tydzień Uważności” Dzień 1

Celem tego tygodnia jest uważność bycia tu i teraz, świadomie, w danym doświadczeniu, bez oceniania i oczekiwania. Chcemy dać uczniom możliwość zatrzymania się, aby potrafili:

– zauważyć to, co w danym momencie dzieje się w nich lub wokół nich

– zachować się tak, jak zadecydują i wybiorą.

Poniedziałek to dzień, w którym wszystkie klasy wraz z oddziałami przedszkolnymi skupiały się na uważności oddechu. Zaczęliśmy od zabaw ruchowych, następnie przenieśliśmy się na Planetę Uważności, gdzie panował spokój. Podczas lekcji uczniowie mogli przez moment zamknąć oczy i skupić się na bardzo, bardzo powolnym wdechu i bardzo, bardzo powolnym wydechu. Celem ćwiczenia było wyciszenie się i odzyskanie spokoju, dzięki któremu staraliśmy się obniżyć poziom stresu i lęku.