Dzień Pszczoły

20 maja przypada Światowy Dzień Pszczoły. Obchody tego dnia były dla pięciolatków z naszej szkoły okazją do poznania znaczenia pszczół w środowisku. Przedszkolaki podejmowały działania, których głównym celem było budzenie świadomości tego, jak bardzo pożyteczne są te małe owady . Dzieci poznały budowę pszczoły, dowiedziały się jaką rolę w ulu pełni królowa, truteń, woszczarka, niania, sprzątaczka i inne. Nie zabrakło aktywności ruchowych, matematycznych, filmów i animacji edukacyjnych oraz zabaw plastycznych. Zapoznały się z pracą pszczelarza i ciekawostkami z życia pszczół, a na koniec obejrzały bajkę pt. „Pszczółka Maja”.