Wyjazd do straży pożarnej

23 maja oddziały przedszkolne pojechały na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzekęcinie. Dzieci zostały podzielone na małe grupy. Każda grupa miała do wykonania określone zadania. Dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy, cięły nożycami pneumatycznymi, lały wodą z węży strażackich, zobaczyły jak działa kamera termowizyjna. Każde dziecko miało okazję założyć strój strażaka oraz włączyć syrenę alarmową. Przedszkolaki otrzymały również drobne upominki. Następnie wozem strażackim pojechaliśmy na boisko w Strzekęcinie, gdzie na dzieci czekało ognisko z kiełbaskami oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. Bardzo dziękujemy strażakom, za tak ciekawe spędzony dzień, który na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.