Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada przypada Dzień Zdrowego Śniadania, a jak wiadomo śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, zdecydowanie lepiej koncentrują się podczas zajęć w szkole oraz mają siłę do zabawy z rówieśnikami. W naszej szkole dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”- to doskonała okazja do zwiększania świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli posiłków w diecie dziecka. Edukacja poprzez doświadczanie to najlepszy sposób na przyswajanie wiedzy. Samodzielne przygotowanie pysznych, zdrowych, kolorowych kanapek, sałatek i szaszłyków było też świetną okazją to kulinarnych eksperymentów. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji, chętnie dzieliły się produktami, wymieniały się swoimi spostrzeżeniami, w zgodzie współpracowały. Tego dnia, w salach unosił się zapach świeżych owoców i warzyw, a na twarzach promieniał uśmiech. Było smacznie i wesoło, a na talerzykach bardzo kolorowo.