Historia XVI i XVII wieku

[envira-gallery id=”1657″]28 listopada uczniowie naszej szkoły obejrzeli pokaz historyczny w wykonaniu Agencji Widowisk Artystycznych z Torunia. Tematem przewodnim spotkania była historia Polski w XVI i XVII wieku. Młodzież mogła zobaczyć stroje chłopów pańszczyźnianych oraz szlachty. Została zaprezentowana również zbroja i broń husarza. Podczas spotkania uczniowie w ciekawy sposób mogli przypomnieć sobie najważniejsze bitwy oraz władców z tego okresu. Na zakończenie wiedza uczniów była sprawdzona w formie quizu, a najlepsi otrzymali pamiątkowe monety. Prowadzący przygotowali również niespodziankę. Po pokazie zaprosili wszystkich na boisko szkolne, gdzie zaprezentowali wystrzały z broni husarskiej.