Witaj na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

Laboratoria Przyszłości w Szkole Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

Szkoła Podstawowa im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości. To największa w historii inwestycja polskiego rządu w nowoczesną edukację. Celem programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności przez uczniów. 

W ramach Programu szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe w kwocie 70.000,00 zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Dzięki temu zostały zakupione: specjalistyczne urządzenia i narzędzia, materiały edukacyjne oraz oprogramowanie, w tym z zakresu robotyki i mikroelektroniki, drukarka i skaner 3D, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, stacja lutownicza, gimbal, aparat fotograficzny z akcesoriami, sprzęt gospodarstwa domowego, taki jak: maszyny do szycia z akcesoriami, blendery, opiekacze, miksery, robot wielofunkcyjny oraz różnego rodzaju klocki konstrukcyjne.

Sprzęt ten będzie wykorzystywany na lekcjach informatyki, techniki, plastyki oraz podczas zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno – społeczne. Najmłodsi skorzystają z niego podczas zabaw konstrukcyjnych z elementami majsterkowania.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który  uatrakcyjni  zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania,  nie tylko  w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

Skip to content