Witaj na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

Laboratoria Przyszłości w Szkole Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

Szkoła Podstawowa im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości. To największa w historii inwestycja polskiego rządu w nowoczesną edukację. Celem programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności przez uczniów. 

W ramach Programu szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe w kwocie 70.000,00 zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Dzięki temu zostały zakupione: specjalistyczne urządzenia i narzędzia, materiały edukacyjne oraz oprogramowanie, w tym z zakresu robotyki i mikroelektroniki, drukarka i skaner 3D, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, stacja lutownicza, gimbal, aparat fotograficzny z akcesoriami, sprzęt gospodarstwa domowego, taki jak: maszyny do szycia z akcesoriami, blendery, opiekacze, miksery, robot wielofunkcyjny oraz różnego rodzaju klocki konstrukcyjne.

Sprzęt ten będzie wykorzystywany na lekcjach informatyki, techniki, plastyki oraz podczas zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno – społeczne. Najmłodsi skorzystają z niego podczas zabaw konstrukcyjnych z elementami majsterkowania.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który  uatrakcyjni  zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania,  nie tylko  w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.
2_sp
Skip to content