Międzynarodowy Dzień Tolerancji

W naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Dzień ten jest obchodzony na całym świecie 16 listopada.

Pani pedagog przygotowała dla oddziałów przedszkolnych i każdej klasy materiały, które zawierały informację dotyczącą ustanowienia tego dnia wraz z wyjaśnieniem znaczenia słowa tolerancja, mini plakaty, hasła związane z tolerancją oraz piosenki. Uczniowie i dzieci pod okiem wychowawców zapoznali się z informacją, wysłuchali piosenek oraz przygotowali kolorowe liście, na których zapisali hasła kojarzone z tolerancją, a następnie każda osoba powiesiła swój liść na DRZEWIE TOLERANCJI, które znajduje się na szkolnym holu. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów i koleżanek.

Wszystkie działania, które w tym dniu towarzyszyły dzieciom i uczniom pogłębiły ich wiedzę na temat tolerancji, otworzyły nasze serca i poruszyły w nas strunę wrażliwości, by spojrzeć na innych ludzi z wyrozumiałością, akceptacją i szacunkiem.

Autor: Iwona Piechowiak