Nauka programowania

Na informatyce na różnych poziomach rozpoczęliśmy naukę programowania. Uczniowie uczą się programować przy pomocy Robotów Photon dostarczonych w ramach Laboratorium Przyszłości. Programowanie odbywa się przy użyciu telefonów komórkowych czy tabletów w środowisku programowania robotów Photon, a robot natychmiast wykonuje zaprogramowane czynności. Posiada różne stopnie zaawansowania Scratcha Pythona JavaScrypt, a także podobne do Baltie. Natomiast najciekawszą rzeczą jest, że na robotach w rzeczywistości mogą sprawdzić efekt programu, skryptu, funkcji czy procedury. Dają także wiele możliwości nauki programowania, interakcji i interdyscyplinarnej formy edukacji na różnych przedmiotach.

Starsi uczniowie wykorzystując drukarkę 3D, skanowali sobie nawzajem przestrzennie głowy i drukowali ten trójwymiarowy obiekt.