„Ogólnopolski Tydzień Uważności” Dzień 2

Oddech przynosi uważność.

Dziś uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spróbowania wyjątkowych herbat, które oprócz walorów smakowych miały właściwości uspokajające, wyciszające oraz relaksujące. Moment picia tego wyjątkowego napoju sprawiła, że wszyscy uczniowie mogli przez chwilę skupić się na swoich odczuciach i potrzebach.

Podczas lekcji nauczyciele poświęcali czas na ćwiczenia ruchowe oraz uspokajające oddech. Wszyscy musimy pamiętać, że taki moment zatrzymania jest bardzo ważny podczas całego dnia. Prawidłowy oddech daje możliwość dotlenienia całego ciała, co przekłada się na uważność wśród naszych dzieci.