Szopka Bożonarodzeniowa

Nasza szkoła wzięła kolejny raz udział w Konkursie na najpiękniejszą szopkę Bożonarodzeniową.

W tym roku postawiliśmy na innowacyjność, ekologię i… pierniki. Szopka bowiem była w całości wykonana z jadalnego ciasta piernikowego. Uczniowie naszej szkoły pod przewodnictwem p. Anny Zaręby i p. Katarzyny Kober wykonali wszystkie elementy szopki samodzielnie, wkładając w to mnóstwo zaangażowania i serca.

Złożenie szopki było niezwykle trudne, ponieważ jest ona duża, a ciasto jest kruche. Jeden niewłaściwy ruch i mogła ulec zniszczeniu. Nasi uczniowie poradzili sobie jednak z tym zadaniem doskonale.

Zauważyła to również komisja konkursowa, przyznając naszej szopce wyróżnienie.

Od dnia 22 grudnia można obejrzeć wszystkie prace konkursowe w kościele parafialnym w Świeszynie.

Wszystkim zaangażowanym uczniom serdecznie dziękujemy.