Tydzień Języka Angielskiego

W dniach 3-7 lutego w naszej szkole odbył się Tydzień Języka Angielskiego. Chętni uczniowie z klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym „English Picture Dictionary”, w którym mogli przygotować plakat prezentujący słownictwo z dotyczące zwierząt, części ciała, ubrań lub jedzenia. Uczniowie z klas IV-VI mogli również popisać się talentem plastycznym oraz pomysłowością i przygotować plakat prezentujący symbole Wielkiej Brytanii. Podczas całego tygodnia odbyły się konkursy indywidualne tj. „Językowy zawrót głowy” oraz test ze znajomości słownictwa i gramatyki angielskiej, a także konkursy dla klas. Trzyosobowe reprezentacje klas zmagały się z zadaniami sprawdzającymi znajomość elementów kultury i geografii Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, a także rozwiązały test leksykalno-gramatyczny. Podczas jednej z przerw klasy musiały także wykonać zadanie pod tytułem „Wąż wyrazowy”, które sprawdzało znajomość słownictwa. Podsumowanie Tygodnia Języka Angielskiego oraz wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się na apelu po feriach zimowych.