Wizyta w schronisku „Leśny zakątek”

6 lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami odwiedziły schronisko dla zwierząt „Leśny zakątek” w Koszalinie. Przedszkolaki spotkały się z pracownikiem schroniska, który opowiedział im o swojej pracy oraz o działalności Leśnego zakątka. Dzieci przekazały na rzecz schroniska karmę dla psów i kotów, którą uzbierały wspólnie z rodzicami oraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu. Następnie przedszkolaki udały się do manufaktury cukierków „Cuksik”, gdzie mogły zaobserwować jak powstają przepyszne cukierki. Same mogły również przygotować własnoręcznie wykonane lizaki. Na zakończenie pokazu odbyła się degustacja karmelków. Podczas wycieczki dzieci zdobyły nowe doświadczenia oraz mogły dowiedzieć się na czym polega praca cukiernika oraz pracownika schroniska.