Dzień Kredki

22 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych 5-letnich oraz 6-letnich obchodziły ,,Dzień Kredki”. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Z tej okazji w każdej grupie odbywały się zabawy z kredkami. Przedszkolaki słuchały opowiadań, tworzyły zbiory kredek według kryterium kształtu, koloru, wielkości oraz porównywały ich liczebność. Na podstawie gotowych wzorów odwzorowywały różne kompozycje. Kolorowały kolorowanki nawiązujące do święta oraz brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych. Piękne kredki ozdobiły nasze galerie prac.