I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej

W piątek 22 marca w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej   dla uczniów klas pierwszych i drugich            pt. „Przyrodniku młody”. Jego głównym celem jest edukacja społeczno – przyrodnicza oparta na zdobytych doświadczeniach, wiedzy            i umiejętnościach uczniów oraz motywowanie ich do zachowań proekologicznych.  Do konkursu przystąpiły drużyny ze wszystkich szkół naszej gminy. Dzieci zmierzyły się  z zagadnieniami dotyczącymi przyrody oraz ekologii. Odgadywały zagadki, układały puzzle, segregowały śmieci, wzięły również udział w quizie.  Po zmaganiach uczniowie udali się na słodki poczęstunek.

Na zakończenie Wójt Gminy Świeszyno Pani Ewa Korczak ogłosiła wyniki i wręczyła dyplomy oraz upominki.

I miejsce – Szkoła Podstawowa  w Świeszynie

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Konikowie