Witaj na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

Pasowanie na ucznia

29 listopada klasy pierwsze wzięły udział w symbolicznej i ważnej uroczystości pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści, przez kilka tygodni przygotowywali się do występu. Dzielnie i wytrwale śpiewali piosenki, ćwiczyli układ taneczny oraz wzorowo doskonalili umiejętności recytatorskie. Gotowi i ubrani w pewność siebie wystąpili przed zebranymi, w tym dniu gośćmi Panią Wójt Gminy Świeszyno Ewą Korczak, Dyrektorem Szkoły Panią Joanną Remplewicz, Wychowawczyniami klas Panią Dorotą Trepką i Panią Anną Kurłowicz, ks. Proboszczem Robertem Górskim, Przedstawicielami Rady Rodziców, Rodzicami i Opiekunami. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez uczniów ślubowania oraz pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie dyplomów i legitymacji, słodkich upominków oraz biletu do kina na wybrany seans.

Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu za pomoc w przygotowaniach do uroczystości. Podziękowania kierujemy do Rodziców naszych uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem i dbałością o najmniejszy szczegół, stworzyli piękną scenerię. Wspaniała współpraca i chęć bezinteresownej pomocy wprowadziła do szkoły rodzinną atmosferę. Przygotowany przez Państwa poczęstunek przywołał wspomnienie smaku z dzieciństwa, a pięknie przygotowana dekoracja sali przypominała pokój dziecka. Jesteśmy ogromnie dumni, że jesteście Państwo częścią szkolnej społeczności. Dziękujemy.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.
2_sp
Skip to content