Pasowanie na ucznia

29 listopada klasy pierwsze wzięły udział w symbolicznej i ważnej uroczystości pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści, przez kilka tygodni przygotowywali się do występu. Dzielnie i wytrwale śpiewali piosenki, ćwiczyli układ taneczny oraz wzorowo doskonalili umiejętności recytatorskie. Gotowi i ubrani w pewność siebie wystąpili przed zebranymi, w tym dniu gośćmi Panią Wójt Gminy Świeszyno Ewą Korczak, Dyrektorem Szkoły Panią Joanną Remplewicz, Wychowawczyniami klas Panią Dorotą Trepką i Panią Anną Kurłowicz, ks. Proboszczem Robertem Górskim, Przedstawicielami Rady Rodziców, Rodzicami i Opiekunami. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez uczniów ślubowania oraz pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie dyplomów i legitymacji, słodkich upominków oraz biletu do kina na wybrany seans.

Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu za pomoc w przygotowaniach do uroczystości. Podziękowania kierujemy do Rodziców naszych uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem i dbałością o najmniejszy szczegół, stworzyli piękną scenerię. Wspaniała współpraca i chęć bezinteresownej pomocy wprowadziła do szkoły rodzinną atmosferę. Przygotowany przez Państwa poczęstunek przywołał wspomnienie smaku z dzieciństwa, a pięknie przygotowana dekoracja sali przypominała pokój dziecka. Jesteśmy ogromnie dumni, że jesteście Państwo częścią szkolnej społeczności. Dziękujemy.