Śniadanie daje moc

W celu zwiększenia świadomości dzieci  na temat roli zdrowego odżywiania, uczniowie klasy pierwszej i drugiej 8 listopada włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”.  W klasach przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!   Dlatego najmłodsi uczniowie naszej szkoły z zapałem przystąpili do pracy. Na stołach pojawiły się zdrowe produkty z których dzieci wyczarowały kolorowe kanapki ozdobione warzywami, ziarenkami oraz kiełkami. Przypominały one swoim wyglądem myszki oraz buźki. Były piękne, ale przede wszystkim smaczne i zdrowe.

Autor: Dorota Trepka