Tydzień warzywno-owocowy w klasie I

W  uczniowie klasy pierwszej poznawali tajniki zdrowego odżywiania, a w szczególności  dowiedzieli się jakie korzyści dla zdrowia przynosi spożywanie owoców i warzyw.  Każdego dnia dzieci poznawały inne warzywa i owoce po zapachu, po smaku i po dotyku. Przychodziły w ubraniach w kolorach warzyw. I tak we wtorek był to kolor pomarańczowy jak marchewka. W środę zielony jak sałata, a w czwartek czerwony jak burak. Dzieci chętnie zajadały warzywa,rozwiązywały zagadki, rebusy oraz wykonywały prace plastyczne. Mamy nadzieję, że te zajęcia długo pozostaną im w pamięci i zachęcą do spożywania owoców i warzyw.

Autor: Dorota Trepka

[envira-gallery id=”5750″]